Tijdelijk Noodfonds Energie gesloten na 210.000 aanvragen in een week

di, 29 apr 2025 - 11:21

Het Tijdelijk Noodfonds Energie is gesloten. Sinds de heropening op dinsdag 22 april zijn er meer dan 210.000 aanvragen binnengekomen. Op basis van berekeningen en ervaringen gebaseerd op voorgaande jaren, verwacht het Noodfonds dat hiermee het volledige beschikbare budget van 56,3 miljoen euro benut zal worden.

"De enorme toestroom van aanvragen in minder dan een week laat zien onder hoeveel financiële druk veel huishoudens momenteel staan en hoeveel behoefte er is aan ondersteuning," aldus een woordvoerder van het Noodfonds. "We begrijpen dat de sluiting teleurstellend is voor huishoudens die nog een aanvraag wilden indienen. Tegelijk hopen we dat de huishoudens die een aanvraag hebben gedaan hiermee enige verlichting en rust ervaren."

Aanvragen komende weken verwerkt

De komende weken behandelt het Noodfonds de ingediende aanvragen en zorgt ervoor dat de beschikbare steun terechtkomt bij de huishoudens die daarvoor in aanmerking komen. Het Noodfonds verwacht ongeveer 100.000 huishoudens te kunnen ondersteunen. De Rijksoverheid stelde hiervoor 56,3 miljoen euro beschikbaar. Ook energieleveranciers en netbeheerders dragen financieel bij aan de uitvoering van het Noodfonds.

Wat kun je doen als je geen aanvraag hebt kunnen doen?

Huishoudens die geen aanvraag meer hebben kunnen doen, maar wel geldzorgen hebben, adviseert het Noodfonds om contact op te nemen met hun gemeente of met hulporganisaties zoals Geldfit. Zij kunnen mogelijk helpen bij het vinden van alternatieve regelingen of andere vormen van ondersteuning.

Kijk voor meer informatie op de website: www.noodfondsenergie.nl